header image
Powidła śliwkowe
Tradycja smażenia powideł
Metoda produkcji
Właściwości powideł
Powidła z Doliny Dolnej Wisły
Powidła śliwkowe
z Doliny Dolnej Wisły
są wpisane na Listę
Produktów Tradycyjnych
Ministerstwa Rolnictwa
i Rozwoju Wsi.
Strona główna
Chełmno PDF Drukuj E-mail
Powidła Chełmińskie
Powidła Chełmińskie
Powidła Chełmińskie zostały reaktywowane w 2004 roku. Smażone w jednym miedzianym kotle na potrzeby Karczmy Chełmińskiej. Wielkość produkcji nie przekracza 200 słoików w sezonie.
Małe Łunawy PDF Drukuj E-mail
powidła z Małych Łunaw
powidła z Małych Łunaw
Wieś w położona w powiecie chełmińskim, w gminie Chełmno. Od 2004 roku Szkoła Podstawowa w Małych Łunawach wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Dolnej Wisły dołączyła do grona wytwórców tradycyjnych powideł śliwkowych z Doliny Dolnej Wisły. Smażenie powideł odbywa się co roku na początku września na terenie Szkoły Podstawowej. Powidła smażone są w jednym kuprowym kotle, przekładane do słoików, pasteryzowane i etykietowane. Produkcja nie przekracza 400 słoików w sezonie.
Czytaj całość...
Gruczno PDF Drukuj E-mail
powidła z Gruczna
powidła z Gruczna
Malowniczo usytuowana na zboczu Doliny Wisły, niewielka wieś, licząca ok. 1.350 mieszkańców, położona jest w odległości 3 km od rzeki Wisły, 12 km od śródmieścia Świecia, 11 km od starówki Chełmna i 39 km od centrum Bydgoszczy.
Czytaj całość...
Gzin PDF Drukuj E-mail
powidła z Gzina
powidła z Gzina
Powidła Gzińskie są smażone w jednym miedzianym kotle przez dwóch producentów. Reaktywowane w 2004 roku. Wielkość produkcji około 100 słoików w sezonie.

Widlice PDF Drukuj E-mail
powidła z Widlic
powidła z Widlic
Widlice to wieś, która przez wieki słynęła ze wspaniałych sadów śliwkowych. Tak jest i dzisiaj. Powstaje tu produkt tradycyjny - Powidła Śliwkowe z Doliny Dolnej Wisły. Widlice i przyległe tereny znane są również z wyrobów koszykarskich.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 28 - 36 z 48