header image
Powidła śliwkowe
Tradycja smażenia powideł
Metoda produkcji
Właściwości powideł
Powidła z Doliny Dolnej Wisły
Powidła śliwkowe
z Doliny Dolnej Wisły
są wpisane na Listę
Produktów Tradycyjnych
Ministerstwa Rolnictwa
i Rozwoju Wsi.
Strona główna arrow Miejsca wytwarzania
Miejsca wytwarzania
Chełmno
Powidła Chełmińskie
Powidła Chełmińskie
Powidła Chełmińskie zostały reaktywowane w 2004 roku. Smażone w jednym miedzianym kotle na potrzeby Karczmy Chełmińskiej. Wielkość produkcji nie przekracza 200 słoików w sezonie.
Gruczno
powidła z Gruczna
powidła z Gruczna
Malowniczo usytuowana na zboczu Doliny Wisły, niewielka wieś, licząca ok. 1.350 mieszkańców, położona jest w odległości 3 km od rzeki Wisły, 12 km od śródmieścia Świecia, 11 km od starówki Chełmna i 39 km od centrum Bydgoszczy.
Czytaj całość...
Gzin
powidła z Gzina
powidła z Gzina
Powidła Gzińskie są smażone w jednym miedzianym kotle przez dwóch producentów. Reaktywowane w 2004 roku. Wielkość produkcji około 100 słoików w sezonie.

Kiełp
ImageSmażenie powideł w Kiełpiu reaktywowano w 2008 roku przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Dolnej Wisły. Produkcja powideł nie przekracza 300 słoików w sezonie. Co roku we wsi odbywa się Biesiada Królewska na której smaży się powidła, piecze barana i szaszłyki. W czasie biesiady można skosztować miodów z Rejonu Dolnej Wisły, pysznego smalcu z lubczykiem, pasztetów, kiełbas, przetworów owocowych i tradycyjnego chleba wiejskiego. Biesiada trwa do późnych godzin wieczornych.
Kijewo Królewskie
Powidła Królewskie
Powidła Królewskie
Powidła Królewskie smażone są w dwóch miedzianych kotłach przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kijewo Królewskie. Produkcja nie przekracza 300 słoików w sezonie.
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 15
gdzie kupić?
W dziale Producenci powideł publikujemy dane teleadresowe producentów - sprzedawców powideł z Doliny Dolnej Wisły.
kocioł kuprowy
Powidła z Doliny Dolnej Wisły
powidła
Powidła śliwkowe z Doliny Dolnej Wisły są wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.